top of page

O nás

Miro.jpg

Mgr. Miroslav Zahradník, PhD. - muzikológ, gitarista, skladateľ, hudobný pedagóg a hudobný publicista. Je autorom celého piesňovo-knižného projektu Muzička a jej čarovný svet.

Je taktiež autorom vysokoškolskej učebnice Základy jazzovej harmónie - princípy a súvislosti, (UK Bratistava, 2018) a finalistom prestížnej medzinárodnej skladateľskej súťaže The UK Songwriting Contest 2016.

"Pri viac ako 20 ročnej hudobnej pedagogickej praxi sa neustále stretávam s faktom, že hudobná teória je pre deti študujúce hudbu snáď najmenej obľúbený predmet. Práve lockdown na jar 2020 priniesol myšlienku pomôcť deťom zbaviť sa strachu z hudobnej teórie, strachu z neznáma. Mojim zámerom teda bolo vytvoriť knižného sprievodcu hudobnou teóriou pre detského čitateľa, spolu so 14 piesňami, ktorých texty obsahujú hudobnú terminológiu a rôzne mnemotechnické pomôcky, ako napr. konkrétne zhudobnené stupnice, intervaly, obraty akordov atď.  Po nespočetných hodinách kreatívnej práce vznikla kniha s názvom Muzička a jej čarovný svet.

Po takmer 3 rokoch práce na tomto projekte som vytvoril 160 stranovú knihu o hudobnej teórii s krásnymi ilustráciami Hedvigy Gutierrez. K nej som zložil, otextoval a nahral 14 piesní, v ktorých sú zhudobnené všetky dôležité okruhy hudobnej teórie. Piesne krásnym hlasom naspievala herečka a speváčka Andrea Sabová."

bližšie info na www.mirozahradnik.com

Hedviga.jpg

Mgr.art. Hedviga M. Gutierrez je slovenská ilustrátorka, pôsobiaca v Bratislave. Absolvovala štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, v ateliéri knižnej ilustrácie pod vedením doc. Mgr. art. Ľuboslava Paľa, ArtD. Venuje sa predovšetkým knižnej a editoriálnej ilustrácii pre deti. Jej tvorba vychádza z klasickej kresby, ktorú pretvára do digitálnej ilustrácie, pričom rada experimentuje s digitálnou kolážou, ale aj vektorovou grafikou. Venuje sa aj grafickým technikám akými sú sieťotlač a risografia. Publikovala vo vydavateľstve IKAR, Slovart, Albatros, B4U Publishing, ale aj v detských časopisoch Slniečko a Bublina. V rámci editoriálnej ilustrácie spolupracovala s Denníkom N a Denníkom SME. Vystavovala na Slovensku, v Česku a v Anglicku. Od roku 2019 je členkou Asociácie ilustrátorov - ASIL.
 

Jej autorský picturebook Plecháč Bob získal ocenenie Najkrajšia detská kniha zimy 2020. Za knihu Baba Jaga získala Cenu Slovenskej národnej knižnice za študentskú prácu v súťaži Najkrajšia kniha Slovenska 2018. Rovnaké ocenenie získala za študentskú prácu Neboj sa! v súťaži Najkrajšia kniha Slovenska 2017.


Výberová bibliografia: A diverse world (2021), Hojdali sa ježibaby (2021), Záhada knižnice na konci ulice (2021), Plecháč Bob (2021), Škriatok Bertil a záhada strateného potoka (2020), Mountain (2020), Malí hrdinovia (2019), Ňuňo (2019), Vtáčie dobrodružstvá (2019), Kam chodí Bobr na nočník (2018), BABA JAGA (2017).

bližšie info na www.hedvigagutierrez.sk

Andrea Sabova.jpg

Mgr.art. Andrea Sabová je slovenská divadelná, filmová, seriálová a dabingová herečka. Po štúdiu deskriptívnej geometrie a operného spevu začala študovať na Divadelnej fakulte VŠMU odbor: herectvo v ročníku E. Vášáryovej, ktoré úspešne ukončila v roku 2011.Už počas štúdia hosťovala v niekoľkých inscenáciách v SND, SKD v Martine, divadle Potoň a v RND. Po škole nastúpila ako herečka do Starého Divadla Karola Spišáka, z ktorého v roku 2016 prestúpila do Divadla Andreja Bagara v Nitre, v ktorom posobí dodnes. Má rada prácu pred kamerou, v divadle, operný spev, lyžovanie a háčkovanie. Hrala v množstve slovenských seriálov (ZOO-Denisa, Ochrancovia-Veronika..), reklám (séria ZUNO,TS mobile..) i vo filmoch (Freiheit-Etela (2017,SR/Nemecko).

bližšie info na Andrea Sabová

Spolupráce na projekte

Autor – Mgr. Miroslav Zahradník, PhD.

 

Ilustrovala – Mgr. art. Hedviga Mihálik Gutierrez

Autor hudby a textov – Mgr. Miroslav Zahradník, PhD.

Piesne naspievala – Mgr. art. Andrea Sabová

Piesne zaranžoval a nahral – Mgr. Miroslav Zahradník, PhD. (el.gitara, akustická gitara, mandolína, klavír, klávesové nástroje, koncovka, basgitara, programovanie bicích nástrojov)

Prepis piesní do nôt – Michal Fedor, DiS. art.

Grafická úprava – Jana Kollárová

Projektový manažér – Andrea Molnárová

Lektorská spolupráca – prof. Yvetta Kajanová, PhD.

 

Konzultanti – Mgr. Tibor Feledi, PhD., Mgr. art. Mário Polónyi, Mgr. Mária Horváthová, Michal Fedor, DiS. art.

Nahraté v štúdiu: Ján Mudroch v Modre

Mastering: Pavel Morochovič

Tlač: Alfa print, s.r.o v Martine

Vydavateľ: A-knihy, s.r.o.

 

Hlavný partner projektu Muzička a jej čarovný svet: Fond Vladimíra Gálisa a Konzervatórium Prešov

 

Realizáciu projektu ďalej finančne podporili Fond na podporu umenia, Hudobný Fond, Nadácia SPP, Nadačný fond Baumit, AMCSys

bottom of page